תפריט נגישות

לא מפילים את השקים

הורים

 

משחק פיזי שיאפשר לילדים להתוודע לבעיית נפח הפסולת.

לא מפילים את השקים
להכנת המשחק:

  • הכינו כמה שקים גדולים כמספר המשתתפים   (2–6 משתתפים, בהתאם לגודל החלל שבו נערכת הפעילות). אפשר להשתמש בשקיות גדולות עמידות.
  • בכל שק הניחו פריטי פסולת רבים ומגוונים שתופסים נפח רב אך לא שוקלים הרבה,  כדי לא להכביד על הילדים: דפי עיתון מקומטים לכדורים, שקיות ניילון גדולות, קופסאות קורנפלקס לא מקופלות, קופסאות קלקר וכדומה.
  • יש לבחור מסלול הליכה ישר ופנוי במקום שבו מתנהל המשחק. המסלול צריך להיות בטוח ורחב מספיק כדי שיוכלו לעבור בו כמה ילדים יחד.

 


מהלך המשחק
:

המשתתפים עומדים בשורה. כל אחד אוחז את השק שלו בשתי ידיים.                                                              את השק מחזיקים באוויר, בלי להניח אותו או לגרור אותו על הרצפה.

כשהמנחה נותן אות המשתתפים יוצאים אל היעד. עליהם ללכת בקו ישר.

גם אם משקלם של הפריטים לא גדול, הנפח שלהם רב והשקים יקשו על המשתתפים לראות את הדרך.

המנצח במשחק הוא הראשון שהגיע לסוף המסלול מבלי שהפיל את השק או הניח אותו.

אם המשחק זורם בקלות, אפשר להעלות את דרגת הקושי על ידי הארכת המסלול או הכפלתו                            (הליכה הלוך וחזור לאורך המסלול).

לאחר המשחק מומלץ לדבר על דרכים להקל את סחיבת השק הגדול והמסורבל שהסתיר את הדרך ולהעלות את נושא הנפח הרב שתופסת הפסולת. פתרון פשוט אחד הוא אמנם קיפול הקופסאות הריקות, כדוגמת קופסת הקורנפלקס, אך המטרה היא להעלות את נושא הפרדת האשפה במקור. באמצעות ההפרדה שקי האשפה הולכים וקטנים, כי הפסולת מתחלקת בין פחים שונים וייעודיים וכך אפשר לטפל בה ולמחזר אותה.

 
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים