תפריט נגישות

בנייה אקולוגית

כתבות

 

עם התפתחות המודעות הציבורית לעינייני שמירת איכות הסביבה בישראל ובעולם כולו, התפתחה גם מודעות קולקטיבית של קבלנים ואנשי מקצוע מתחום הבנייה, המעוניינים למצוא פתרונות אקולוגיים, יצירתיים, נוחים, פרקטיים ובעיקר ידידותיים לסביבה בבואם לבנות בתים ובניינים.

הסוד של בנייה אקולוגית נכונה (או בנייה ירוקה התורמת לשמירה על סביבה ירוקה), הוא תיכנון מוקדם הבא לשמור על כך שבבנין מסויים זה, הנבנה עכשיו, ישתמשו בעיקר בחומרים שעברו מיחזור, יחסכו בהוצאות הקשורות לצריכת מים וחשמל ויעשו ככל הניתן על מנת לאפשר מגורים ברמה גבוהה תוך כדי צמצום נזקים סיבתיים, יצירת סביבה ירוקה וניצול משאבי טבע קיימים.

חומרי הגלם העיקריים בהם מומלץ להשתמש כשבאים לתכנן מבנה או בניין אקולוגי חדש, הם למעשה חומרי הגלם הפשוטים הנמצאים בסיבתינו: קש, עץ, אדמה, חומרים שעברו מיחזור וכיוצא בזה, וזאת בניגוד לחומרים אותם התרגלנו למצוא בבנייני העבר: בטון, אבן, לבנים, זכוכית ועוד חומרים דומים הפוגעים באופן עקיף בתהליך המיחזור ובאיכות הסביבה בישראל.

תכנון הבית מראש בא להבטיח את ניצול תנאי הטבע והאקלים השוררים באותו איזור לטובת דיירי הבית ואיכות הסביבה – ניצול נכון של השמש, הרוח, מקורות המים באזור ועוד. ניצול של משאבים אלו תורם גם רבות לחיסכון באנרגיה ומשפיע כמובן גם על עיצוב הבית – קירות עבים יותר, חצרות פנימיות, גימור המבנה על ידי שימוש בחומרים שעבור מיחזור ושאינם דורשים אנרגיה רבה ועוד – עיצוב זה הולך ותופס פופולריות ואהדה, וכך תופסים 2 ציפורים במכה אחת – גם שמירה על איכות הסביבה וגם מגורים בבית חדיש, מודרני, יצירתי ויפה

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
5
0
3
3
7
מספר תושבים מפרידים
4
5
3
8
3
6
0
פסלת אריזות שנאספה בטונות
8
9
9
9
1
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים