תפריט נגישות

מיחזור בקבוקים - פלסטיק

כתבות

 

כמות בקבוקי הפלסטיק הנצרכת בשנה אחת בישראל היא פשוט בלתי נתפסת – מדובר על למעלה מ900 מיליון בקבוקים מסוגים שונים, כמות ההולכת וגדלה עם השנים ועם צמיחת האוכולוסייה. לשמחתינו, גם המודעות הסביבתית של תושבי המדינה צומחת עם השנים וכיום, תהליך המיחזור בישראל נמצא גם הוא במגמת עלייה: יותר ויותר אנשים מקפידים על הפרדת פסולת ביתית ואף ניתן לראות יותר ויותר פחי מיחזור יעודיים לכל אורך ורוחב המדינה כשמיחזור בקבוקים הוא חלק אינטגרלי וחשוב במיוחד בתהליך זה. מיחזור הבקבוקים עצמם הוא קל ולא דורש מאמץ בכלל - יש רק לשמור את כל בקבוקי הפלסטיק הריקים המצטברים בבית, למעוך אותם (לא חובה אבל עדיף) ולהשליך אותם לפח המיחזור היעודי.

פח המיחזור היעודי לבקבוקי הפלסטיק הוא המיחזורית. מדובר על כלוב גדול אותו ניתן למצוא ברוב אזורי המגורים, אליו משליכים את כל בקבוקי הפלסטיק שהצטברו אצלינו בבית – בקבוקי שתיה קטנים, גדולים, בקבוקים של מרככי כביסה, שמפו וכיוצא בזה.

כשהמיחזורית מתמלאת, כל הבקבוקים הריקים נאספים ונשלחים למפעל המיחזור, שם הם עוברים מיון, נשטפים היטב ועוברים תהליך חיטוי. הפלסטיק שממנו עשויים רוב הבקבוקים נקרא פוליאתלין (PET בשפה המקצועית), והם מופרדים משאר סוגי הפלסטיק הקיימים. בהמשך, הבקבוקים מופרדים לכמה קבוצות, לפי משקל וסוגי החומרים שהיו בבקבוקים וצבעי הבקבוקים. לאחר מכן מתחיל תהליך המיחזור עצמו: הבקבוקים נגרסים לפתיתי פלסטיק קטנים שבהם כבר ניתן להשתמש כחומרי גלם ליצירת מוצרים חדשים, כדוגמת צינורות, ריהוט גן, מעילי פליז, שקי שינה, קופסאות ועוד.

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
5
3
9
9
1
מספר תושבים מפרידים
4
6
5
3
6
0
4
פסלת אריזות שנאספה בטונות
9
6
1
1
7
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים