תפריט נגישות

מיחזור נייר

כתבות

 

נדמה שהמהפכה הגדולה ביותר שהביאה, עד לרגע זה, הצמיחה במודעות לאיכות הסביבה ומסעות הפרסום הרבים לתהליך המיחזור בישראל כמו בעולם כולו, היא המהפעה בהשלכת הפסולת לפח ולא על הרצפה והפרדת הפסולת הביתית ובראשה – הפרדת הנייר משאר הפסולת והשלכתו בפחים המיועדים לכך בלבד (פח כחול). כמות הנייר המושלכת בכל יום בישראל היא עצומה ויכולה גם להגיע ל29 אחוז מכלל הפסולת בישראל. ניירות אלו הולכים ומצטברים, מוטמנים באדמה והופכים למוקש אדיר הפוגע בתהליך המיחזור בישראל, בקרקעות המדינה ובמשאבים הטבעיים של ישראל ושל העולם כולו, לכן הקפדה על מחזור נייר היא קריטית ועל כולנו להירתם להצלחתה.

תהליך מיחזור הנייר הוא למעשה איסוף הנייר מהפחים אליהם הוא מושלך, כמו גם איסוף פרטני מבתי דפוס, משרדים, עסקים וכו, הבאתו למפעל המיחזור ומיונו לפי סוגי הנייר השונים. בזמן תהליך המיון גם מנקים את הנייר מהפסולת אשר נצמדה אליו (לכלוך, סיכות, נייר דבק וכו') ומעבירים את מה שנותר שטיפה כימית על מנת לנקותו מדיו ודפוס. בהמשך, דוחסים את כל הניר שנותר לערימות גדולות, אותן מטביעים במים עד שנוצרת מין עיסה דלילה המורכבת כמעט ממים בלבד. לעיסה זו מוסיפים סיבים שונים שיתנו גמישות וחוזק לנייר, ולאחר מכן מייבשים את כל התערובת על רשת גדולה לייבוש (“שטיח" בשפה המקצועית). החומר שמתייבש על הרשת הוא למעשה הנייר הממוחזר.

ניתן לשמור על תהליך של מיחזור נייר בכמה דרכים נוספות, מלבד ההקפדה על הפרדתו משאר הפסולת: מומלץ לצמצם צריכת נייר ככל האפשר: למשל, לא להדפיס כרטיסי טיסה אלקטרוניים, או למעשה, להדפיס רק דפים חשובים ביותר שאין דרך אחרת להציגם, להפחית את השימוש בכלים חד פעמיים העשויים מקרטון, לקנות מוצרים העשויים מנייר ממוחזר, לכתוב משני צידי הדף וכיו"ב

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
5
0
3
3
7
מספר תושבים מפרידים
4
5
3
8
3
6
0
פסלת אריזות שנאספה בטונות
8
9
9
9
1
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים