תפריט נגישות

מיחזור זכוכית

כתבות

 

במהלך יום ממוצע, כל אחד מאיתנו נתקל בוודאי בכמה סוגים של פסולת זכוכית. בקבוקי הזכוכית הנפוצים ביותר הם, לרוב, בקבוקי השתייה הקלה, עליהם ישנו פיקדון בעת החזרתם לחנות, אך לצידם, ניתן למצוא גם מגוון סוגים אחרים של בקבוקי ואריזות זכוכית – בקבוקי שמן זית, צנצנות קפה, בקבוקי רטבים לסלט, בקבוקי בשמים, צנצנות המכילות מאכלים מוכנים ועוד. עד לא מזמן, טרם כניסת חוק האריזות בשנת 2011, לא היה מענה פשוט לסוית מיחזור הזכוכית, שכן לא היו פחים ייעודיים לכך, אך כיום, מיחזור זכוכית מהווה פעולה פשוטה וזריזה, התורמת רבות לתהליך המיחזור בישראל וכל מה שעלים לעשות הוא להשליך את הזכוכית לפח סגול.

מדוע תהליך מיחזור הזכוכית כה חשוב?

הזכוכית הינה חומר חשוב ומיוחד למדי. היא עשויה מחומרים טבעיים בלבד (סיד, חול, אבן גיר) ולכן אינה מזהמת את קרקעות המדינה אך מצד שני, היא מתכלה באופן טבעי רק אחרי מיליוני שנים מרגע הטמנתה, תופסת מקום רב באדמה ואף יכולה לתפוס קרני שמש הגורמים לשריפה ולנזק רב, כך שחייבים למצוא פיתרון יעיל למיחזורה באופן מלאכותי. הפתרון הקל, הזריז והיעיל מכולם הוא למעשה תהליך הפרדת הפסולת המוזכר לעיל. פתרון נוסף הוא כמובן שימוש ביתי חוזר בצנצנות הריקות מבלי להשליכן לפח בכלל.

תהליך מיחזור הזכוכית

פסולת הזכוכית המושלכת לפח סגול מגיעה למפעלי מיחזור יעודיים, שם היא נגרסת לשוש דרגות עובי שנות: דק, בינוני ועבה. את התוצאה של גריסה זו שומרים ומנתבים לייעוד חדש. מכיוון שניתן למחזר זכוכית ללא הרף תוך שמירה מתמדת על איכותה, חלק מהתוצר יותך ויהפוך לזכוכית חדשה שתזכה למחזור חיים חדש. החלקים הנותרים ישמשו לרוב כחומר מילוי לאספלט ממנו סוללים כבישים, או למטרות בלוקים לבנייה, חיפויי קרקע ועוד.

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
5
0
3
3
7
מספר תושבים מפרידים
4
5
3
8
3
6
0
פסלת אריזות שנאספה בטונות
8
9
9
9
1
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים