תפריט נגישות

פח סגול - מיחזור

כתבות

 

אחד מהמוצרים השכיחים ביותר בכל בית ובית בישראל הוא כמובן בקבוק הזכוכית. בין אם מדובר בבקבוקי זכוכית המכילים שמן זית או כל שמן/רוטב אחר, ובין אם מדובר בצנצנות זכוכית המכילות קפה, ריבה, מזון מוכן מראש או כל מוצר אחר, הרי שמדובר בעשרות מיכלים הנאספים במהלך השבוע, שאותם צריך להפריד מהפסולת הרגילה ומבקבוקי המים המינרלים, העשויים מפלסטיק.

בדיוק לשם כך הוצבו ברחבי המדינה עשרות פחים סגולים. פח סגול מיועד אך ורק לפסולת מסוג זה. את הצנצנות והבקבוקים הריקים הריקים יש להשליך לפח הסגול כשהם ריקים וללא מכסים ובכך לעזור רבות להצלחתו של תהליך המיחזור – העובדה שהזכוכית מתכלה באופן טבעי רק אחרי מיליוני שנים, הופכת אותה למוצר שחשוב מאד למחזרו. בזכוכית הממוחזרת ניתן להשתמש כמובן גם בתור זכוכית חדשה (האיכות לא נפגמת בתהליך המיחזור) אך גם כמוצר חוזר לתעשייה ולתשתיות כמו תחליף טוף לגינות, בלוקים לבנייה, תשתיות כבישים ועוד. חשוב לזכור שאת בקבוקי הזכוכית המכילים שתייה קלה ושתייה חריפה שעליהם יש פיקדון, יש להשליך בפח נפרד ולא בפח הסגול.

כיום, ניתן למצוא פחים סגולים במספר ערים מובילות הפרושות לאורך המדינה, כל זה כחלק מהמגמה ליעל את תהליך המיחזור בישראל ולהפריד את הפסולת למספר קבוצות עיקריות מובילות (נייר, זכוכית, אריזות, מתכות ואשפה כללית) אך בקרוב ילכו ויתפרשו הפחים באיזורים שונים ובערים חדשות, במטרה להביא את בשורת המיחזור והפרדת האריזות לכל יישוב ועיר בישראל.

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
5
0
3
3
7
מספר תושבים מפרידים
4
5
3
8
3
6
0
פסלת אריזות שנאספה בטונות
8
9
9
9
1
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים