תפריט נגישות

איכות הסביבה בישראל

כתבות

 

איכות הסביבה בישראל הוא תחום עיסוק חשוב ממעלה ראשונה, שכן הוא עוסק ביחסים שביננו, בני האדם החיים במדינה, לבין הטבע ומשאביו הסובבים אותנו: האדמה, המים, חיות הבר החיות ביננו והאוויר אותו אנו נושמים. יחסים אלו זקוקים לדאגה מתמדת שכן אורח החיים המודרני וראיית החיים הקפיטלסיטת, הולכים והורסים משאבים אלו, משתמשים בכל אוצרות הטבע ועלולים לגרום לנזק סביבתי בלתי הפיך.

המשרד להגנה על איכות הסביבה הוקם בשנת 1989 בדיוק עבור מטרות אלו. בעוד שבעבר ההתמקדות היתה בשמירה על חיות הטבע בעיקר, הרי שכיום, עם בעיית ההתחממות הגלובלית, זיהום האוויר, הידללות שכבת האוזון ועוד, למשרד לאיכות הסביבה בישראל ישנם עוד נושאים רבים ומגוונים להתמקדות, נושאים אותם מעוניינים הפעילים הסביבתיים להסביר לכלל הציבור ואף לגרום לשינוי עמוק יותר ביחס לאיכות הסביבה בישראל – למשל, לא רק לדאוג להפרדת פסולת ולמיחזור, אלא גם לשנות הרגלים בסיסיים ומראש לצאת לקניות עם שקית בד רב שימושית ולא עם שקית פלסטיק שאינה מתכלה וגורמת לנזק אדיר לתהליך המיחזור בישראל.

תמיר - תאגיד מחזור אריזות בישראל

אחד הצעדים המשמעותיים שנעשו עבור תהליך המיחזור בישראל , כחלק מהתכנית להגנה על איכות הסביבה הוא חקיקת חוק האריזות בשנת 2011 והקמתם של פחי מיחזור בצבעים שונים, לקליטתה של הפסולת המופרדת. כך למשל, פח אפור יקלוט פסולת של אריזות מתכת, פח סגול יקלוט פסולת של בקבוקי זכוכית, פח כתום יקלוט אריזות מכל הסוגים (למעט זכוכית וקרטון) וכן הלאה. צעדים אלו, בליווי שיתוף פעולה של אזרחי המדינה, גורמים לעליית באחוזי הפסולת הממוחזרת, ומכאן שתורמים המון לא רק להתליך המיחזור בישראל אלא גם לשיפור משמעותי באיכות הסביבה בישראל ולשמירה על מקורות הטבע החשובים והיקרים של המדינה

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
5
0
3
3
7
מספר תושבים מפרידים
4
5
3
8
3
6
0
פסלת אריזות שנאספה בטונות
8
9
9
9
1
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים