תפריט נגישות

מיחזור בישראל

כתבות

 

כחלק מהמאמצים הרבים הנעשים בכל רחבי העולם, וגם בארצינו הקטנטונת, לשמירה על איכות הסביבה, מאמצים אדירים הכוללים חקיקת חוקים מגוונים, אכיפה, הסברה ופעילות בנושא, נעשה גם מאמץ אדיר לדאוג באופן קבוע למיחזור הפסולת, להפרדת האריזות ולהתאמת כל פסולת לפח מיוחד עבורה. מיחוזר הוא למעשה תהליך שבו פסולת מסוגים שונים המושלכת לאשפה מוצאת ממנה והופכת, אחרי תהליך, לחומר גלם ממנו יוצרים מוצרים חדשים, כמו למשל, בקבוקי הזכוכית שאותם אנו זורקים בפח סגול, הופכים בתהליך המיחזור בישראל למוצרי ברזל לבניה. בצורה כזו, הפסולת, במקום להיטמן מתחת לאדמה, לבזבז משאבים יקרים ולתפוס שטח קרקע שהולך ואוזל, הופכת למוצר חדש החוזר לחיים לתפקיד נוסף.

כחלק בלתי נפרד מתהליך המיחזור בישראל, הוקמו ברחבי המדינה אזורים מיוחדים למיחזור, בהם ניתן למצוא פחים מכל מיני צבעים בהם ניתן להשליך סוג מסוים של פסולת (למשל פח אפור, בו משליכים רק פסולת של אריזות מתכת כגון קופסאות שימורים, מיכלים של תרסיסי אויר וכו') וחוקקו חוקים מפורטים וקפדניים: חוק האריזות, חוק המיחזור בישראל, חוק שמירת הניקיון וחוק איסוף ופינוי פסולת ומיחזור.

תמיר תאגיד מחזור האריזות בישראל

ישראל הופכת לאיטה לאחת המדינות הצפופות ביותר בעולם, מה שמיתרגם ישירות לכמות הפסולת המיוצרת ומושלכת כל יום. כיום, היקף גודלו של המיחזור בישראל הוא כ15%-20% בלבד בלבד מכלל הפסולת המיוצרת במדינה, נתון המסמן על כך שיש עוד עבודהה רבה לפנינו. על מנת לדאוג ולעזור לתהליך המיחזור בישראל ולשפר אחוזים אלו, כל אחד מאיתנו יכול לתרום, אם זה באיסוף סוללות משומשות, הפרדת פסולת, איסוף נייר עיתון, הפחתה בשימוש בשקיות ניילון, החזרת ניירות קרטון למקומות המיודעים לכך בלבד, השלכת אריזות מתכת רק בפח אפור, ועוד אינספור דרכים שאינן דורשות הרבה זמן, אך משפרות משמעותית את סיכויי הצלחתו של תהליך המיחזור בישראל.

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
5
0
3
3
7
מספר תושבים מפרידים
4
5
3
8
3
6
0
פסלת אריזות שנאספה בטונות
8
9
9
9
1
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים