תפריט נגישות

פח כתום – מחזור

כתבות

 

בשנים האחרונות הולכת וגדלה המודעות לאיכות הסביבה והרצון לשמור עליה נקייה ככל האפשר, למען הצלת כדור הארץ והדורות הבאים אחרינו. בישראל, כמו ברוב מדינות העולם, נחקקו חוקי מיחזור מחמירים שמטרתם לעזור לשמור על הסביבה, חוקים הנאכפים בקפידות הן על ידי התושבים והן על ידי הרשויות.

אחד מהחוקים האלו הוא חוק האריזות שנחקק בישראל בשנת 2011, המחייב את היצרן/יבואן על מיחזור פסולת האריזות של המוצרים. כדי לעשות זאת בצורה הטובה והנכונה ביותר לשמירה על איכות הסביבה, חייבים להפריד בין סוגי הפסולת והאריזות השונות ולשם כך, לרוב, מוצבים מספר פחי מחזור, כשכל פח מקבל את הפסולת המתאימה לו.

פח כתום למשל, קולט מספר רב של סוגי פסולת – למעשה, זהו הפח המתאים ביותר לרוב אריזות הפסולת היומיומית שלנו. לפח כתום נשליך אריזות של מוצרי מזון שונים (כמו קופסאות של סלטים, אריזות של גבינות, אריזות של קופסאות שימורים), שקיות פלסטיק, קרטוני משקה (חלב, מיץ, שוקו) קופסאות שימורים, אריזות של מוצרי טיפוח והגיינה, אריזות של מוצרי ניקוי ועוד. את פסולת האריזות יש לשמור בשקית מיוחדת וכשנלך לזרוק את האשפה, נזרוק אותה לפח הכתום.  האריזות חייבות להיות כמובן ריקות מכל תוכן, נוזל או שאריות של אוכל מוצק, שכן כל שארית כזאת יכולה להפריע לתהליך ולפגוע בכל רעיון המחזור.

פח כתום 360

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
5
0
3
3
7
מספר תושבים מפרידים
4
5
3
8
3
6
0
פסלת אריזות שנאספה בטונות
8
9
9
9
1
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים