תפריט נגישות

פח כחול – מיחזור

כתבות

 

עם התגברות המודעות הציבורית לאיכות הסביבה ולצורך הרב במיחזור, התגברות שקיבלה חיזוקים רציניים בשנים האחרונות והפכה לנושא שיחה שגור בפי כל, ניתן לראות לאורך שבילי כל הדרכים, הערים, הגנים והפארקים, מספר הולך וגדל של פחי מיחזור בצבעים שונים, כשלכל פח משליכים את הפסולת המתאימה לו בלבד.

פח כחול מיועד לפסולת של נייר וקרטון דק בלבד, מה שאומר שלפח כחול משליכים אך ורק עיתונים, ניירות, קופסאות דקות מקרטון (כמו למשל מגש פיצה, קופסה של קורנפלייקס, מגשי ביצים וכו'), מגזינים, ברושורים, הזמנות למסיבות, מחברות, פתקים למינהם, אריזות של מוצרי מזון שונים, פוסטרים, גלילי נייר טואלט ואריזות שונות בסגנון, של מגוון מוצרים שכולנו מכירים ונתקלים בהם יום יום. כל פסול שכזו צריכה להישמר בשקית נפרדת, שבסוםו של דבר תשולך לפח אחד בחבד - לפח הכחול. 

פח כחול - תמיר תאגיד המיחזור בישראל

מיחזור נייר הוא אחד התחומים הקריטיים לשמירה על איכות הסביבה, שכן מוצרי הנייר והקרטון מהווים כרבע ממשקל הפסולת הכללית ותהליך מיחזורו יכול, ומוביל, להפחתה ניכרת מכל כמות הפסולת המועברת להטמנה (פסולת הפולטת חומרים מסוכנים ורעילים לאויר ולאדמה ופוגעת בקרקע שלנו מדי יום). בתהליך מיחזור נייר הופך חלק מהנייר לנייר ממוחזר, בו ניתן להשתמש שוב ובכך גם למנוע כריתת עצים מיותרת ופגיעה ביערות שלמים. כך למשל, נייר הנשלך לפח המיחזור הנכון יכול להפוך, אחרי תהליך המיחזור, לנייר טואלט או מגבות נייר, לתבניות ביצים, לאריזות קרטון חדשות ולעוד מספר אפשרויות של שימוש חוזר בפסולת שלנו.

בחלק מסוים מהערים והרשויות, פחי מיחזור הנייר יהיו דווקא בצבע ירוק, כך שכדאי לפקוח היטב עיניים ולשים לב לאן צריך להשליך את כל גזרי הנייר והקרטון שבידיכם.

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
5
0
3
3
7
מספר תושבים מפרידים
4
5
3
8
3
6
0
פסלת אריזות שנאספה בטונות
8
9
9
9
1
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים