תפריט נגישות

פח אפור – מיחזור

כתבות

 

מלאכת הפרדת פסולת בימינו, היא מלאכה חשובה במיוחד, העוזרת לנו, קטנים כגדולים, לשמור על איכות הסביבה ולפתח מודעות סביבתית נכונה. על מנת לעזור לתהליך מיחזור הפסולת, הוצבו לכל רוחבה ואורכה של המדינה מספר רב של פחי מיחזור, כל אחד בצבע שונה המיועד לפסולת שונה. בהמשך לשאר הצבעים שהוזכרו בכתבות קודמות, גם לפח אפור יש פסולת יעודית משלו – לכאן אנו משליכים בעיקר כל מה שקשור לפסולת של אריזות מתכתיות כדוגמת קופסאות מסוגים שונים (קופסאות ריקות של פחיות שימורים, של תחליפי חלב, של סוגי עודיות מסוימים ועוד), תרסיסים ריקים של דיאורדורנטים או טיהור אויר וכיוצא בזה.

תהליך המיחזור של האריזות המתכתיות המושלכות לפח האפור, בעת שאנחנו מבצעים הפרדת פסולת, הוא תהליך מעניין שבו הפסולת מותכת בחום רב מאד וחוזרת לשימוש בתחום תעשיית הבניין. גם סוגי פסולת נוספים עוברים תהליכים של שימוש חזור ומפלסים את דרכם חזרה לחיינו, כמו למשל פסולת של נייר, שאחרי תהליכים של מיון, פירוק לסיבים,סחיטה וחימום חוזר, חוזר אלינו כנייר טואלט, או נייר מעורב המתאים למטרות שונות, או פסולת של אריזות פלסטיק שאחרי תהליכים דומים ניתן לייצר ממנה פתיתים דקים המשמשים לייצירת פחי אשפה, ספסלים ועוד מוצרים רבים ומגווונים.

פח אפור - תמיר מיחזור האריזות בישראל

חשוב לדעת כי ייתכן שלא תמצאו פח אפור בסביבת מגוריכם – זאת מכיוון שפחים אלו מוצבים בעיקר בישובים ומועצות בהן יש אזור מיחזור מרוכז. במקרה שכזה, חפשו את הפח הכתום הקרוב ביותר אליכם ,אליו אפשר גם להשליך פסולת מסוג זה.

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
5
0
3
3
7
מספר תושבים מפרידים
4
5
3
8
3
6
0
פסלת אריזות שנאספה בטונות
8
9
9
9
1
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים