תפריט נגישות

הפרדת פסולת - תאגיד מיחזור תמיר

כתבות

 

אז מה היא בעצם הפרדת פסולת ומדוע אנו צריכים לעשות זאת?

בעולם הצרכני של ימינו, כל אחד מאיתנו מייצר, צובר ולבסוף נפתר מכמות עצומה ובלתי תיאמן של פסולת מכל הסוגים והמינים. הפסולת הזו מסולקת מהפחים ומהרחובות ומגיעה, לרוב, להטמנה בקרקע. הטמנה זו גורמת לפגיעה רבה לקרקע, לאוויר שאנחנו נושמים ובאופן עקיף, לכדור הארץ כולו. בעשורים האחרונים החלה להתעורר מודעות לבעיית איכות הסביבה והפסולות שאנו מייצרים ואחת המסקנות הבלתי מעורערות היתה שיש צורך בהפרדת פסולת על מנת שכל סוג יטופל באופן נפרד, יועבר למפעלי מיחזור ובסופו של דבר, סוגים שונים של פסולת יחזרו למערכת לשימוש מחדש, או ינוצלו ליצירת אנרגיה כלשהיא. כך שבמקום להיות גורם פוגעני לסביבה, הפסולת שאנו משליכים באופן יומיומי יכולה לעזור ולהיות מנוצלת לטובה, עד תום. זהו שינוי בתפיסת העולם הדורש מכל אחד מאתינו מספר דקות של מחשבה ופעולה מכוונת למען מטרה נעלה זו. 

הפרדת פסולת - תאגיד מיחזור תמיר

כדי לבצע מיחזור פסולת כראוי, יש להפריד, באופן אקטיבי, את כל סוגי הלכלוך והפסולת שאנו מייצרים, ולהשליך כל סוג לפח המתאים לכך. תאגיד מיחזור תמיר יצר מספר צבעים לפחים, כשכל צבע מסמל פסולת שונה: מיחזור בקבוקים נעשה בפח המחזורית, מיחזור נייר נעשה על ידי השלכת הנייר ומוצריו הנלווים לפח כחול, בפח סגול תוכלו להיפטר מכל אריזות הזכוכית שלכם ולפח הירוק תיזרקו מוצרים כמו חיתולים משומים, צעצועים שבורים וכל מה שלא מתאים לשאר הפחים.

כך, שבהשקעה מינימלית של זמן ומחשבה, יכול כל אחד מאיתנו לתרום ישירות למאמץ האדיר שנעשה על מנת לשמור על איכות הסביבה - אפילו תהליך פשוט שכזה, של הפרדת פסולת באופן יומיומי, יכול לעזור ולהראות, בסופו של דבר תוצאות נהדרות ושיפור עצום בסביבה בה אנו חיים.

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
5
0
3
3
7
מספר תושבים מפרידים
4
5
3
8
3
6
0
פסלת אריזות שנאספה בטונות
8
9
9
9
1
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים