תפריט נגישות

מחזור - מידע להורה

הורים

 

הורים יקרים, 

בכל בית זורקים מדי יום כמויות גדולות מאוד של פסולת אריזות – קרטוני חלב, קופסאות גבינה, מכלי יוגורט ועוד. פסולת האריזות תופסת נפח רב והוא אינו קטן עם הזמן: למרבית חומרי האריזה ידרשו מאות שנים בטרם יתכלו, וחלקם לא יתכלו לעולם. פסולת כזו עוברת להטמנה וכך תופסת מקום יקר ומזהמת את הקרקע, את מי התהום ואת האוויר. אולם, את מרבית פסולת האריזות אפשר למחזר, ולכן חשוב מאוד להפריד את פסולת האריזות כבר בבית. יחד עם הילדים תוכלו להפריד את הפסולת למרכיביה – אריזות פלסטיק, קופסאות שימורים, קופסאות דגנים, בקבוקי שתייה ועוד. את הפסולת המופרדת תוכלו להשליך לפחים הייעודיים הקרובים למקום מגוריכם. 
דדי החתול מסביר: אריזות זורקים לפח הכתום!

באזור "מפרידים אריזות" תוכלו לקרוא על הפרדת פסולת ועל הטיפול בפסולת בארץ, ללמוד על הנושא ולהכירו טוב יותר.

באזור "הורים" קיבצנו עבורכם מגוון אמצעי הדרכה והסברה בנושא הפרדת אריזות ואיכות הסביבה. תוכלו להשתמש בהם בפעילויות עם הילדים בבית או בפעילויות בגן ובכיתה במסגרת "הורה מעשיר". אמצעי ההדרכה באזור זה יאפשרו לכם להסביר את הנושא לילדים באופן חווייתי, מעניין ומהנה.

תוכלו למצוא כאן הדרכות מפורטות להכנת יצירות ממוחזרות – פרויקטים מקוריים וכיפיים שדורשים בעיקר פסולת ומפיקים תוצרים יפים וזמן איכות עם הילדים.

עוד תמצאו מגוון עשיר של פעילויות בנושאי איכות סביבה, כגון גרסאות סביבתיות למשחקי חברה מוכרים וסיפור ילדים מקורי שעוסק בהפרדת הפסולת לפחים השונים.

הכנו עבורכם גם מצגות שאפשר להציג בגן או בכיתה. המצגות מסבירות באופן ברור ופשוט איזו פסולת הולכת לאיזה פח, מהי טביעת רגל אקולוגית וכיצד נוכל להשפיע לטובה על הכדור שלנו.

אנחנו מזמינים אתכם לצלול לחומרים השונים ולקחת חלק במהלך הפרדת הפסולת.

 
תמיר בתקשורת
הפח הכתום בישראל
מספר פחים
1
7
8
3
6
0
מספר תושבים מפרידים
5
0
5
7
2
7
6
פסלת אריזות שנאספה בטונות
1
1
2
6
0
1
אינסטגרםיוטיובפייסבוק
צרו קשר
תנאי שימוש      כל הזכויות שמורות לחברת ת.מ.י.ר תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ (חל"צ)  © 2014
Website created by     כתיבה והפקת תכנים